Aplicați acum

Aplicați pentru post

Suntem o companie reala. Căutam colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Specialist Administrare AP Corporate

Misiune Pozitie

 Efectueaza activitatea de Administrare poliţe corporate de asigurari viaţă, sanatate si asigurari calatorie pentru contractele Corporate, IMM si Bancassurance;

 Face propuneri pentru dezvoltarea, implementarea si optimizarea activitatii, proceselor si procedurilor specifice pentru administrarea portofoliului de asigurari de persoane corporate.

Sarcini si Responsabilitati

 Efectueaza activitatea de administrare a poliţelor corporate de asigurări persoane - viata, accidente persoane, sanatate, de calatorie in strainatate, astfel:

o    calcul prima de asigurare pe riscuri

o    introducere date asigurati in sistemele informatice

o    gestionare intrari/iesiri persoane asigurate

o    emitere/ transmitere deconturi de asigurare, carduri de asigurare, emitere certificate de asigurare

o    modificări de contracte, anulări, repuneri în vigoare, suplimente de precizare

o    realizarea si transmiterea fisierelor de alocare a platilor incasate

o    realizarea si transmiterea raportului zilnic cu portofoliul activ catre furnizorii de servicii

o    verificarea incasarilor in sistemul informatic

o    rapoarte diverse

o    facturarea serviciilor ambulatorii pentru furnizorii de servicii s.a.

 Asigura gestionarea contractelor corporate din portofoliu,  respectiv a fluxurilor operationale cu partenerul pentru asigurari de sanatate, Regina Maria;

 Asigura suportul echipelor de vanzari corporate (KAE) pentru contractele corporate administrate;

 Contribuie la realizarea specificatiilor IT si la testarea acestora, privind activitatea de administrare polite corporate AP – modificări/update/upgrade necesare în sistemele specifice;

 Ofera input tehnic pentru sesizarile/reclamatiile Dep. Dezvoltare Servicii si Business AP Corporate pentru activitatea de administrare a politelor de asigurare viata, sanatate si de calatorie - Corporate, IMM si Bancassurance;

Educatie

Studii superioare - obligatoriu

Experienta Relevanta

Pe un post similar - min. 2 ani

Experienta Relevanta in Industria/ Domeniul

De asigurări (de viata/ sanatate) - Minim 3 ani