Aplicați acum

Aplicați pentru post

Suntem o companie reala. Căutam colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Specialist Subscriere - Motor

Specialist Subscriere Auto

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate - obligatoriu;
  • Experienta in domeniul asigurarilor;
  • Experienta pe o pozitie similara- minim 2 ani;
  • Organizat și cu atitudine proactiva;
  • Gandire analitica si atentie la detalii;
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Bune abilitati de a lucra cu aplicatii specifice.

Descrierea jobului

  • Realizeaza analiza / subscrierea riscurilor aflate peste competentele acordate la nivel de retea de vanzari, pentru produsele Auto gestionate;
  • Oferă suport, verifica şi propune variante de ofertare pentru subscrierea flotelor de autovehicule, in limita competentelor acordate;
  • Participa, in colaborare cu departamentele abilitate, la crearea si dezvoltarea normelor, conditiilor de asigurare, procedurilor si altor formulare de subscriere si evaluare a riscului, cat si implementarea in sistemele IT a produselor de asigurare auto (Casco, RCA, CMR, UT);
  • Ofera suport si consiliere retelei de vanzari si altor departamente implicate in vanzarea si gestionarea produselor de asigurare gestionate.