Aplicați acum

Aplicați pentru post

Suntem o companie reala. Căutam colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Stagiar (CSVB)

Stagiar Departament Brokeri

Candidatul Ideal

  • Student sau masterand;
  • Implicare în activități extracurriculare constituie avantaj;
  • Abilități de operare pe calculator, redactare, corespondență;
  • Bune abilităţi de comunicare și colaborare;
  • Persoană proactivă, orientată către client și rezultat;
  • Deschidere crescută către învățare şi dezvoltare personala.

Descrierea jobului

  • Primeste, verifica si arhiveaza politele de asigurare emise de partenerii brokeri si documentatia aferenta, in conformitate cu normele interne;
  • Redacteaza ofertele de asigurare pentru cross-selling sau reinnoire, pentru a furniza brokerului livrabilul necesar inchiderii vanzarii;
  • Inregistreaza in aplicatiile specifice, informatii si documente operationale (polite manuale, borderouri) pentru partenerii brokerii;
  • Asigura servisarea corecta a clientilor, oferind raspuns brokerilor la cererile de suplimente, anexe, corectii (postvanzare);
  • Asigura managementul accesului la instrumente de lucru (activare/ dezactivare/ modificare useri) pentru partenerii brokerii care nu au platforme proprii interconectate cu Groupama;