Aplicați acum

Aplicați pentru post

Suntem o companie reala. Căutam colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Stagiar - Lichidare Daune Auto

Misiune Pozitie

    Participa la derularea activitatilor in cadrul unitatii organizationale de apartenenta cu scopul de a intelege modul in care se desfasoara activitatea si procesele specifice;
    Ofera suport colegilor si superiorului direct in activitatea de încărcarea şi completarea dosarelor de daune în aplicaţia informatică specifică.

Sarcini si Responsabilitati - Specifice (1)

Profesionale:
    Ofera suport in activitatea de scanare a documentelor constitutive ale dosarului de dauna, transpunerea documentului electronic generat in aplicaţiile informatice si arhivarea  dosarelor de daună in forma fizica; contribuie la menţinerea şi actualizarea unei evidenţe corecte a dosarelor arhivate;
    Trimite către arhiva centrală dosarele de daună în formă fizică dupa momentul efectuarii platii in aplicaţie;
    Realizeaza înregistrarea cererilor de despăgubire; scanează cererile de despăgubire şi documentele aferente în scopul încărcării acestora în aplicaţie;
    Creeaza sub-task-urile de plata partială sau finală pe dosare in aplicaţia software utilizată, încarcă documentele relevante scanate si repartizează sub-task-urile catre Specialistii daune auto lichidatori;
    Orice alte activitati, sarcini si responsabilitati solicitate de superiorul direct in conformitate cu natura si specificul postului.

Raportare:
    Elaborează şi transmite situatii şi raportări (periodice şi ocazionale), conform solicitarilor si normelor / procedurilor / regulamentelor / deciziilor (si altor asemenea) interne / de lucru (răspunzând de corectitudinea informaţiilor furnizate), inclusiv vizând activitatea derulată.

Educatie - Nivel si Specializare

Student in an terminal sau masterand - obligatoriu în Specializarea auto, constituie avantaj

Experienta Relevanta

Rezultate academice - Foarte bune; Implicare in activitati extracuriculare - Constituie avantaj

Segment posturi: Database, Technology